کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ میکرولایز

کود 20 20 20

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ حاوی عناصر پر مصرف مورد نیاز گیاهان، نظیر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، هر یک با غلظت ۲۰% بوده و همچنین حاوی عناصر کم مصرف نظیر بر، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی می باشد و به عنوان یک کود کامل و به صورت پودری ارائه می شود.

کود ۲۰-۲۰-۲۰ میکرولایز با دارا بودن مقادیر کافی از عناصر ضروری موردنیاز گیاه که شامل ازت، فسفر و پتاس، به منظور افزایش رشد اولیه کاربرد فراوانی دارد؛  این کود با تبعیت از آخرین تکنولوژی های روز دنیا یک راه حل نوین و انقلابی در توسعه کشت محصولات کشاورزی بوده و با تاثیر بر افزایش عملکرد در واحد سطح بهره وری را در حد قابل توجهی افزایش می دهد.

استفاده از این کود موجب رشد اولیه گیاه و افزایش قند، بهبود رنگ و طعم میوه شده و برای درختان میوه، صیفی جات، سبزیجات، انواع گل و غلات بسیار مناسب است.

قابلیت انحلال ۱۰۰% کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ در آب باعث شده تا در انواع روش های آبیاری، سیستم های نوین قطره ای و محلول پاشی مورد استفاده قرار گیرد.

موارد مصرف کود ۲۰ ۲۰ ۲۰:

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ میکرولایز، غنی شده با عناصر ریز مغذی، به دلیل به کارگیری مواد اولیه مرغوب و قابلیت جذب بالا، انتخابی بسیار مطمئن برای باغات، زراعت، کشت گلخانه و حتی گلهای زینتی است.

این کود همچنین با در اختیار داشتن نسبت های مساوی از عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، همراه با ریزمغذی ها در هر مرحله از کشت که استفاده گردد، نیازهای عناصر پرمصرف گیاه را برطرف می نماید و به نوعی یک کود چند منظوره قلمداد می شود.

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ غنی شده با عناصر ریز مغذی (نظیر بر، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی)، برای رشد رویشی ساقه ها، رشد ریشه ها به ویژه در مراحل اولیه، رشد و تشکیل گل، رشد جوانه ها و رسیدن میوه ها استفاده می شود همچنین کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ می تواند در کشت هیدروپونیک نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ پودری میکرولایز، یک کود ماکروی کامل، مناسب جهت استفاده در خاک های قلیایی کشور می باشد که برای خرید آن می توانید از طریق فروشگاه های کشاورزی سراسر کشور اقدام فرمائید.

به جرات می توان گفت کود ۲۰-۲۰-۲۰ پودری میکرولایز یکی از برندهای مطرح این کود در بازار است که حاوی عناصر ماکرو و میکرو به صورت توام می باشد.

مقدار مصرف:

محلولپاشی:  ۵-۳ در هزار

( در گیاهان حساس با دز ۲ در هزار در اوایل فصل توصیه می شود)

همراه با آب آبیاری:

زراعت: ۱۵-۱۰ کیلوگرم در ۱ هکتار

باغات: درختان نابالغ: ۵۰-۳۰ گرم  ،  درختان بالغ: ۱۰۰-۵۰ گرم

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

کود ۲۰-۲۰-۲۰ پودری میکرولایز یکی از برندهای مطرح کود سه بیست در بازار است که حاوی عناصر ماکرو و میکرو به صورت توام می باشد.

تجزیه ضمانت شده
۰/۰۰۴ درصد: مس محلول ۰/۰۸۰ درصد: آهن کلاته ۲۰ درصد: ازت کل
۰/۰۲۰ درصد : بر محلول ۰/۰۶۰ درصد: روی محلول ۲۰ درصد: فسفر محلول (P۲O۵)
۰/۰۰۲ درصد: مولیبدن محلول ۰/۰۲۰ درصد: منگنز محلول ۲۰ درصد: پتاسیم محلول (K۲O)
۰/۰۰۲ درصد: کبالت محلول ۰/۰۴۰ درصد: منیزیم محلول

 

کود سه بیست پودری

کود WS NPK 20 20 20 انواع مختلفی دارد ازجمله کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ پودری که از کودهای کامل به حساب می آید و دارای ۲۰ درصد فسفات، ۲۰ درصد پتاسیم و ۲۰ درصد نیتروژن است به همین دلیل به نام سه بیست در بازار شناخته می شود.

این کود به رشد سبزینگی و تولید مثلی گیاه کمک می کند و در افزایش عملکرد کمی و کیفی موثر خواهد بود. به این نوع کود، کود کامل نیز می گویند کودهای کامل می توانند دارای عناصر ریزمغذی (آهن، روی، گوگرد، مس، منگنز، منیزیم، سیلسیم و…) باشند.

این کود در زمین های زراعی، باغی، گلخانه ها و حتی گیاهان آپارتمانی مصرف بسیاری دارد و نیازهای گیاه را پوشش می دهد. این کودها معمولا در تمامی مراحل رشدی گیاه قابل استفاده هستند و به صورت پودری و یا گرانوله تهیه و تولید می گردند.

کود سه بیست پودری به صورت خاک مصرف و یا محلول پاشی قابل استفاده است. محلول پاشی میزان و سرعت جذب بالاتری دارد. به این ترتیب انتخاب و خرید بهترین نوع کود مناسب گیاه و همچنین نحوه صحیح اضافه کردن کود به گیاه می تواند در اثر بخش بودن آن اثر بسیاری داشته باشد.

اگر به کود کلات کلسیم ۱۴% و کلات آهن (مایع) ۱۰%  نیاز دارید، مطالعه مطالب آن در وب سایت را از دست ندهید.

[WPSM_AC id=5694]

 

10 thoughts on “کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ میکرولایز”

 1. با عرض سلام و خسته نباشید
  من امسال برای اولین بار از کود سه بیست شرکت شما برای زراعت گندم دیم استفاده کردم. رضایت داشتم. عالی بود. فقط لطفاً آنالیز رو دستکاری نکنید خواهشا.
  با تشکر از شما

  1. سلام دوست عزیزم.
   از اینکه رضایت شما را جلب کرده ایم مسروریم.
   به شما اطمینان میدهیم که برند میکرولایز اگر در آینده تغییری هم داشته باشد در جهت ارتقای کیفیت و بهبود خواهد بود.

 2. Pingback: کود پتاسیم مایع و نکاتی درباره مصرف آن

 3. Pingback: کود ازت بالا چیست؟

 4. Pingback: کود کامل کشاورزی و نکات مهم انتخاب و نحوه استفاده آن » میکرولایز

  1. با سلام و عرض ادب و احترام به شما بزرگوار. بابت توجه و اعتمادی که به شرکت رگبرگ مهر پاسارگاد مبذول می دارید بی نهایت سپاسگزاریم. شایان ذکر است در قسمت برنامه های غذایی وبسایت شرکت ،دستورالعمل مصرف کودها برای محصولات کشاورزی مختلف از جمله مرکبات موجود است. البته زمان محلولپاشی کود ان پی کا ۲۰-۲۰-۲۰ غالبا در زمان فندقی شدن میوه توصیه می گردد.

  2. با سلام و عرض ادب و احترام به شما بزرگوار. بابت توجه و اعتمادی که به شرکت رگبرگ مهر پاسارگاد مبذول می دارید بی نهایت سپاسگزاریم. شایان ذکر است در قسمت برنامه های غذایی وبسایت شرکت ،دستورالعمل مصرف کودها برای محصولات کشاورزی مختلف از جمله مرکبات موجود است. البته زمان محلولپاشی کود ان پی کا ۲۰-۲۰-۲۰ غالبا در زمان فندقی شدن میوه توصیه می گردد.

  1. با سلام

   در گلخانه های هیدروپونیک به دلیل حساسیت زیادی که در رساندن مواد غذایی به گیاه وجود دارد اصولا میزان و نحوه مصرف کودها تحت نظر کارشناس آن گلخانه و به دقت انجام می گیرد و ارائه دوز مصرف برای یک کود خاص ، مستقل از کودهای دیگری که در گلخانه استفاده می گردد غیرمعمول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *