خانه » کود سه بیست (WS NPK 20 20 20)

کود سه بیست (WS NPK 20 20 20)

کود سه بیست 20 20 20

 کود WS NPK 20 20 20 که کود سه بیست هم نامیده می شود، حاوی عناصر پر مصرف مورد نیاز گیاهان، نظیر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، هر یک با غلظت 20% بوده و همچنین حاوی عناصر کم مصرف نظیر بر، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی می باشد و به عنوان یک کود کامل و به صورت پودری ارائه می شود.

استفاده از این کود موجب رشد اولیه گیاه و افزایش قند، بهبود رنگ و طعم میوه شده و برای درختان میوه، صیفی جات، سبزیجات، انواع گل و غلات بسیار مناسب است.

قابلیت انحلال 100% کود کامل 20-20-20 در آب باعث شده تا در انواع روش های آبیاری، سیستم های نوین قطره ای و محلول پاشی مورد استفاده قرار گیرد.

موارد مصرف:

کود سه بیست میکرولایز، غنی شده با عناصر ریز مغذی، به دلیل به کارگیری مواد اولیه مرغوب و قابلیت جذب بالا، انتخابی بسیار مطمئن برای باغات، زراعت، کشت گلخانه و حتی گلهای زینتی است.

این کود همچنین با در اختیار داشتن نسبت های مساوی از عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، همراه با ریزمغذی ها در هر مرحله از کشت که استفاده گردد، نیازهای عناصر پرمصرف گیاه را برطرف می نماید و به نوعی یک کود چند منظوره قلمداد می شود.

این کود غنی شده با عناصر ریز مغذی (نظیر بر، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی)، برای رشد رویشی ساقه ها، رشد ریشه ها به ویژه در مراحل اولیه، رشد و تشکیل گل، رشد جوانه ها و رسیدن میوه ها استفاده می شود همچنین این کود می تواند در کشت هیدروپونیک نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کود سه بیست پودری میکرولایز، یک کود ماکروی کامل، مناسب جهت استفاده در خاک های قلیایی کشور می باشد که برای خرید آن می توانید از طریق فروشگاه های کشاورزی سراسر کشور اقدام فرمائید.

مقدار مصرف:

محلولپاشی:  5-3 در هزار

( در گیاهان حساس با دز 2 در هزار در اوایل فصل توصیه می شود .)

همراه با آب آبیاری:

زراعت: 15-10 کیلوگرم در 1 هکتار

باغات: درختان نابالغ: 50-30 گرم  ،  درختان بالغ: 100-50 گرم

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

 

تجزیه ضمانت شده
0/004 درصد: مس محلول 0/080 درصد: آهن کلاته 20 درصد: ازت کل
0/020 درصد : بر محلول 0/060 درصد: روی محلول 20 درصد: فسفر محلول (P2O5)
0/002 درصد: مولیبدن محلول 0/020 درصد: منگنز محلول 20 درصد: پتاسیم محلول (K2O)
0/002 درصد: کبالت محلول 0/040 درصد: منیزیم محلول

 

کود سه بیست پودری

کود WS NPK 20 20 20 انواع مختلفی دارد ازجمله کود سه بیست پودری که از کودهای کامل به حساب می آید و دارای 20 درصد فسفات، 20 درصد پتاسیم و 20 درصد نیتروژن است به همین دلیل به نام سه بیست در بازار شناخته می شود.

این کود به رشد سبزینگی و تولید مثلی گیاه کمک می کند و در افزایش عملکرد کمی و کیفی موثر خواهد بود. به این نوع کود، کود کامل نیز می گویند کودهای کامل می توانند دارای عناصر ریزمغذی (آهن، روی، گوگرد، مس، منگنز، منیزیم، سیلسیم و…) باشند.

این کود در زمین های زراعی، باغی، گلخانه ها و حتی گیاهان آپارتمانی مصرف بسیاری دارد و نیازهای گیاه را پوشش می دهد. این کودها معمولا در تمامی مراحل رشدی گیاه قابل استفاده هستند و به صورت پودری و یا گرانوله تهیه و تولید می گردند.

کود سه بیست پودری به صورت خاک مصرف و یا محلول پاشی قابل استفاده است. محلول پاشی میزان و سرعت جذب بالاتری دارد. به این ترتیب انتخاب و خرید بهترین نوع کود مناسب گیاه و همچنین نحوه صحیح اضافه کردن کود به گیاه می تواند در اثر بخش بودن آن اثر بسیاری داشته باشد.

اگر به کود کلات کلسیم 14% و کلات آهن (مایع) 10%  نیاز دارید، مطالعه مطالب آن در وب سایت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *