Skip to content

چگونه با تامین نیاز پتاسیم گیاهان به رسیدن و توزیع مواد مغذی در سطح برگها و ساقه کمک کنیم

  WS NPK 15-5-30

  کود WS NPK 15-5-30 حاوی عناصر پر مصرف مورد نیاز گیاهان نظیر نیتروژن(۱۵%) و فسفر(۵%) و پتاسیم (۳۰%) بوده و همچنین حاوی عناصری نظیر بر، مس، آهن ، منگنز، مولیبدن و روی می باشد .این کود به علت نسبت بیشتر عنصر پتاسیم موجود در این محصول  نسبت به نیتروژن و فسفر موجب افزایش خصوصیات کیفی محصولات کشاورزی می شود و همچنین به سبب دارا بودن فرمولاسیون خاص برای استفاده در سیستم های آبیاری قطره ای و غرقابی مناسب می باشد.

  این کود صد در صد قابل انحلال در آب بوده و بعد از مصرف هیچگونه باقیمانده بر روی برگ باقی نمی گذارد. بهترین زمان مصرف آن از زمان تشکیل میوه  تا دو هفته قبل از برداشت می باشد. این محصول موجب جلوگیری از رسیدگی لکه دار در گوجه فرنگی و  افزایش چشمگیر کیفیت و طول انبارداری آن می شود.

  کود ۱۵-۰۵-۳۰ با دارابودن مقادیر بالایی از پتاسیم میتواند با افزایش کیفیت، اندازه، رنگ، مزه میوه و تاثیر گذاری بر پُر شدن دانه در غلات، سرعت جذب بسیار بالا توسط گیاه، کمک به جذب آهن و افزایش راندمان کودهای ازته، کنترل بهینه مصرف آب توسط گیاه ، باعث توزیع مواد مغذی در سطح برگها و ساقه ها شده و در نهایت افزایش عملکرد و بهره وری را موجب گردد.  کود ۳۰-۵-۱۵ WS NPK میکرولایز، غنی شده با عناصر ریز مغذی نظیر بور، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی، به دلیل بکارگیری  مواد اولیه مرغوب و قابلیت جذب  بالا، انتخابی بسیار مطمئن برای باغات، زراعت و کشت گلخانه  می باشد.

  کود WS NPK 15-5-30 میکرولایز حاوی پتاسیم بالا و ایده آل برای رسیدن و پر شدن میوه است. ضمنا این کود برای انواع کشت در فضای باز، کشت گلخانه و همچنین استفاده در باغات مورد استفاده قرار می گیرد.

  این محصول، یک کود ماکروی کامل، مناسب جهت استفاده در خاک های قلیایی کشور می باشد . ضمنا فروش کود ماکرو کامل WS NPK 15-5-30 با برند میکرولایز توسط فروشگاه های کشاورزی سراسر کشور انجام می شود.

  مقدار مصرف:

  محلولپاشی: ۵-۳ در هزار

  در گیاهان حساس با دوز ۲ در هزار در اوایل فصل توصیه می شود.

  همراه با آب آبیاری:

  زراعت: ۱۵-۱۰ کیلو گرم در ۱ هکتار

  باغات: درختان نابالغ: ۵۰-۳۰ گرم  .  درختان بالغ : ۱۰۰-۵۰ گرم

  در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع میباشد.

   

  تجزیه ضمانت شده
  ۰/۰۰۴ درصد: مس محلول ۰/۰۸۰ درصد: آهن کلاته ۱۵درصد: ازت کل
  ۰/۰۲۰ درصد : بر محلول ۰/۰۶۰ درصد: روی محلول ۵درصد: فسفر محلول (P۲O۵)
  ۰/۰۰۲ درصد: مولیبدن محلول ۰/۰۲۰ درصد: منگنز محلول ۳۰درصد: پتاسیم محلول (K۲O)
  ۰/۰۰۲ درصد: کبالت محلول ۰/۰۴۰ درصد: منیزیم محلول
  کود کلات پتاسیم ۱۴% موجود است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *