یک کود کامل و صد در صد انحلال پذیر برای رشد و گلدهی گیاهان

WS NPK 10-52-10

کود WS NPK 10-52-10 این کود حاوی عناصر پر مصرف مورد نیاز گیاهان نظیر نیتروژن(۱۰%) ، فسفر(۵۲%) و پتاسیم (۱۰%) بوده و همچنین حاوی عناصری نظیر بر، مس، آهن ، منگنز، مولیبدن و روی می باشد. 

کود WS NPK 10-52-10 به علت  نسبت بیشتر عنصر فسفر موجود  نسبت به نیتروژن و پتاسیم موجب افزایش ریشه دهی و همچنین موجب افزایش تعداد جوانه های بارده در درختان می شود. همچنین به سبب دارا بودن فرمولاسیون خاص برای استفاده در سیستم های آبیاری قطره ای و غرقابی مناسب می باشد. کود ۱۰-۵۲-۱۰ یک کود کامل با مقادیر بالایی از فسفر بوده و با انحلال پذیری صد درصد تاثیر بسزایی در رشد و گلدهی گیاهان دارد . 

ویژگی های WS NPK 10-52-10 

کود WS NPK 10-52-10 صد در صد قابل انحلال در آب بوده و بعد از مصرف هیچگونه باقیمانده بر روی برگ باقی نمی گذارد. بهترین زمان مصرف آن در مراحل ابتدایی رشد جهت توسعه سیستم ریشه و قوی تر شدن گیاه، همچنین قبل از گلدهی و هنگام تشکیل میوه می باشد که سبب افزایش کمی و کیفی محصول می شود.

کودهای غنی از فسفر

هنگامی که دانشمندان برای اولین بار مطالعه نحوه تأثیر مواد معدنی بر رشد گیاهان را در دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ آغاز کردند ، متوجه شدند که وجود فسفر (P) در خاک برای تحریک رشد ریشه  گیاهان ضروری است.

از همان زمان ، تولید کودهای غنی از فسفر برای تحریک ریشه زایی گیاهان متداول شد. کود ۱۰-۵۲-۱۰  میکرولایز، غنی شده با عناصر ریز مغذی، به دلیل بکارگیری  مواد اولیه مرغوب و قابلیت جذب  بالا ، انتخابی بسیار مطمئن برای کشاورزان می باشد.

کود ۱۰-۵۲-۱۰  میکرولایز همچنین هنگام پیوند نهال  یا هر زمان که کود با فسفر بالا لازم باشد مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول، میزان فسفر لازم برای رشد سیستم ریشه نهال های جوان را فراهم می کند. شایان ذکر است که کود ۱۰-۵۲-۱۰ میکرولایز، فاقد  کلرید است و به همین دلیل محصول بسیار مطمئنی برای کود دهی نهال های جوان می باشد.

میکرولایز آماده ارائه هرگونه خدمات و مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب و خرید کود مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

 

هنگام خرید کود ان پی کی به چه نکاتی توجه شود؟

با استناد به گزارشات دریافت شده  از  سوی کشاورزان محترم سراسر ایران . متاسفانه وجود مارک های تقلبی از انواع کودهای کشاورزی یکی از تهدیداتی است که می بایست در هنگام تهیه نهاده های کشاورزی به آن توجه شود.

لذا به کشاورزان گرامی اکیدا توصیه می گردد، هنگام خرید محصول NPK مورد نیاز خود،به اعتبار برند کالا  و کسب اطمینان نسبت به در اختیار داشتن گواهینامه  تثبت ماده کودی موسسه تحقیقات خاک و آب برای آن محصول توجه ویژه نمایند.

 

از چه طریقی می توان کود WS NPK 10-52-10 میکرولایز را خریداری کرد؟

این محصول، یک کود ماکروی کامل، مناسب جهت استفاده در خاک های قلیایی کشور می باشد و فروش کود ماکرو کامل WS NPK 10-52-10 با برند میکرولایز توسط فروشگاه های کشاورزی سراسر کشور انجام می شود.

چرا استفاده از کود ان پی کی  ۱۰-۵۲-۱۰ مهم است؟

عناصر ازت، فسفر و پتاسیم پر مصرف ترین مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و نمو  گیاهان هستند و استفاده از این کود به علت  نسبت بیشتر عنصر فسفر موجود در آن به  نسبت به نیتروژن و پتاسیم موجب افزایش ریشه دهی و افزایش تعداد جوانه های بارده در درختان می شود.

مقدار مصرف:

محلول پاشی: ۵-۳ در هزار

زراعت: ۱۵-۱۰ کیلوگرم در ۱ هکتار

باغات: درختان نابالغ: ۵۰-۳۰ گرم  –  درختان بالغ: ۱۰۰-۵۰ گرم

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد

تجزیه ضمانت شده
مس محلول: ۵۰ppm  آهن کلاته: ۴۵۰ppm  ازت کل: ۱۰ %
بر محلول: ۸۰ppm  روی محلول: ۸۰ppm  (P۲O۵)فسفر محلول : ۵۲ %
 کبالت محلول: ۲۰ppm منگنز: ۲۰۰ppm   (K۲O)پتاسیم محلول : ۱۰%
منیزیم محلول: ۲۰۰ppm  ۲۰۰ppm: منیزیم محلول

ازت ۳۰% و فسفر ۵۵% موجود است.

6 thoughts on “یک کود کامل و صد در صد انحلال پذیر برای رشد و گلدهی گیاهان”

  1. کود ۱۰-۵۲-۱۰ با ترکیبات خود که شامل نیتروژن، فسفر و پتاسیم است، می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر رشد و توسعه گیاهان داشته باشد.
   نیتروژن (N): این عنصر برای رشد سریع گیاهان و تشکیل بخش‌های سبز آن‌ها مورد نیاز است. نیتروژن به گیاهان کمک می‌کند تا پروتئین‌های لازم برای ساخت ساختارهای جدید تولید کنند.
   فسفر (P2O5): فسفر برای تقویت ریشه‌ها و تولید گل و میوه در گیاهان ضروری است. این عنصر به گیاهان کمک می‌کند تا انرژی را ذخیره و استفاده کنند.
   پتاسیم (K2O): پتاسیم برای تقویت ساختار گیاهان، مقاومت در برابر بیماری‌ها و تنظیم فعالیت سلولی گیاهان مهم است. این عنصر به گیاهان کمک می‌کند تا فرآیندهای متابولیکی مهمی مانند فتوسنتز و تنظیم آب و مواد معدنی را انجام دهند.

  1. بله، می‌توانید از کود ۱۰-۵۲-۱۰ برای ارکیدها استفاده کنید. این نسبت کود حاوی مقدار زیادی فسفر (P) است که می‌تواند به رشد و تقویت ریشه‌های گیاه کمک کند. با این حال، مهم است که از کودها با دقت استفاده شود و دستورالعمل‌های استفاده از آنها را رعایت کنید. همچنین، بهتر است قبل از استفاده از هر نوع کود، با یک فرد متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید که استفاده از این کود مناسب برای ارکیده است.

  1. بله، کود ۱۰-۵۲-۱۰ به طور کلی برای تمام گیاهان قابل استفاده است. اما باید توجه داشت که نیازهای غذایی گیاهان ممکن است بستگی به نوع گیاه، شرایط رشد و خاک داشته باشد. برخی گیاهان ممکن است به مقادیر بیشتر یا کمتری از عناصر غذایی نیاز داشته باشند. بنابراین، قبل از استفاده از هر نوع کودی، بهتر است با یک متخصص گیاهان مشورت کنید تا نیازهای خاص گیاهان خود را بررسی کنید و از انتخاب مناسب برای آنها اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *