کلات منیزیم ۷%

کلات منیزیم 7%

(مناسب جهت ظهور رنگ قرمز در برخی از میوه ها و کمک به ساخت کلروفیل)

مشخصات کلی: افزایش دهنده سبزینگی و فعالیت فتوسنتزی ، ممانعت از ریزش زود هنگام برگ ها، افزایش عمر موثر برگ، میوه و گل، برطرف کننده کلروز و زردی گیاه، تحریک تولید آنتوسیانین و رنگ پذیری در میوه های قرمز، افزایش عملکرد تولید و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی

 

منیزم در بین عناصر مورد نیاز گیاهان تنها عنصری است که مستقیما در ساختار کلروفیل است. کود منیزیم ۷ درصد میکرولایز به دلیل ساختار ویژه به سهولت از طریق برگ جذب می شود و علائم کمبود، شامل زردی بین رگبرگی، نوک سوختگی و ریزش برگ­ها (این علائم ابتدا در برگهای پیر اتفاق می­افتد)، را از بین می برد و باعث توسعه کلروفیل و فتوسنتز می­شود که در نهایت موجب رشد سبزینه و برگ­های گیاه می­شود. در شرایطی که میزان نیتروژن و پتاسیم در گیاه بالا باشد گیاه دچار کمبود منیزیم می­گردد. گیاهان حساس به کمبود منیزیم شامل ذرت، صیفی جات، سیب و انگور است. کود منیزیم ۷ درصد میکرولایز در تشکیل هیدورکربن­ها و مواد قندی نقش ویژه ای دارد. منیزیم میکرولایز در سنتز روغن مخصوصا در دانه های روغنی مانند سویا و کلزا و محصولات باغی نظیر زیتون نقش اساسی را بر عهده دارد. این کود در سنتز پروتئین در گیاه نیز نقش دارد. استفاده از کود منیزیم میکرولایز در باغات مرکبات باعث افزایش عملکرد می شود. استفاده از این کود در محصولات زراعی نیز مانند گندم و گیاهان حساس باعث بالابردن کیفیت و کمیت این محصولات میگردد.

کود کلات منیزیم ۷ درصد میکرولایز به دلیل خاصیت کلاته و حلالیت بسیار بالا در آب، براحتی قابل استفاده در محلول­پاشی و آبیاری است.

 

مقدار مصرف:

محلول پاشی: ۲ در هزار

همراه با آب آبیاری:

زراعت: ۴-۲ کیلوگرم در ۱ هکتار

باغات: ۵-۳ کیلوگرم در ۱ هکتار

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

تجزیه ضمانت شده
منیزیم کلاته ۷ درصد Mg

4 thoughts on “کلات منیزیم ۷%”

  1. Pingback: کود سولفات منیزیم چه کاربردی در کشاورزی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *