فواید و مزایای استفاده از کود کلات منیزیم در افزایش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی

کلات منیزیم 7%

(مناسب جهت ظهور رنگ قرمز در برخی از میوه ها و کمک به ساخت کلروفیل)

مشخصات کلی کلات منیزیم ۷%

فواید و مزایای استفاده از کود کلاته منیزیم ۷ درصد محلول در آب که موجب افزایش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی می گردد به دلایل ذیل می باشد. افزایش دهنده سبزینگی و فعالیت فتوسنتزی، ممانعت از ریزش زود هنگام برگ ها، افزایش عمر موثر برگ، میوه و گل، برطرف کننده کلروز و زردی گیاه، تحریک تولید آنتوسیانین و رنگ پذیری در میوه های قرمز، افزایش عملکرد تولید و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی

 

منیزم در بین عناصر مورد نیاز گیاهان تنها عنصری است که مستقیما در ساختار کلروفیل است. کود منیزیم ۷ درصد میکرولایز به دلیل ساختار ویژه به سهولت از طریق برگ جذب می شود و علائم کمبود، شامل زردی بین رگبرگی، نوک سوختگی و ریزش برگ­ ها (این علائم ابتدا در برگ های پیر اتفاق می­افتد)، را از بین می برد و باعث توسعه کلروفیل و فتوسنتز می­شود که در نهایت موجب رشد سبزینه و برگ­ های گیاه می­ شود. در شرایطی که میزان نیتروژن و پتاسیم در گیاه بالا باشد گیاه دچار کمبود منیزیم می­ شود. گیاهان حساس به کمبود منیزیم شامل ذرت، صیفی جات، سیب و انگور است. کود منیزیم ۷ درصد میکرولایز در تشکیل هیدورکربن­ ها و مواد قندی نقش ویژه ای دارد. منیزیم میکرولایز در سنتز روغن مخصوصا در دانه های روغنی مانند سویا و کلزا و محصولات باغی نظیر زیتون نقش اساسی را بر عهده دارد. این کود در سنتز پروتئین در گیاه نیز نقش دارد. استفاده از کلات منیزیم ۷% میکرولایز در باغات مرکبات باعث افزایش عملکرد می شود. استفاده از این کود در محصولات زراعی نیز مانند گندم و گیاهان حساس باعث بالابردن کیفیت و کمیت این محصولات می شود.

کود کلات منیزیم ۷% میکرولایز به دلیل خاصیت کلاته و حلالیت بسیار بالا در آب، براحتی قابل استفاده در محلول­پاشی و آبیاری است.

 

مقدار مصرف:

محلول پاشی: ۲ در هزار

همراه با آب آبیاری:

زراعت: ۴-۲ کیلوگرم در ۱ هکتار

باغات: ۵-۳ کیلوگرم در ۱ هکتار

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

تجزیه ضمانت شده
منیزیم کلاته ۷ درصد Mg

4 thoughts on “فواید و مزایای استفاده از کود کلات منیزیم در افزایش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی”

  1. Pingback: کود سولفات منیزیم چه کاربردی در کشاورزی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *