Skip to content

مطالعه ای بر زنبور های خاک زی

  مطالعه ای بر زنبور های خاک زی

  بسیاری از موجودات زنده در خاک هستند. اگرچه اندازه آنها از میکروب های میکروسکوپی خاک گرفته تا حیوانات بزرگتر مانند لاک پشت متغیر است ، همه آنها خاک را “خانه” خود می نامند.

  ربکا لیبراند و تیمش در دانشگاه ایالتی اورگان در حال بررسی تعامل زنبورها و خاک در محیط های کشاورزی هستند.

  براساس مقاله اخیراً منتشر شده ، زنبورها ۱۵ میلیارد دلار به ارزش محصول سالانه کمک می کنند. آنها میوه ها ، سبزیجات و آجیل را گرده افشانی می کنند. کاهش در کلونی های زنبور عسل یک تهدید اساسی برای کشاورزی و عرضه جهانی غذا به شمار می رود.

  گرده افشان ها به طور گسترده تحت تأثیر کاربری زمین قرار گرفته اند. ایجاد ساختمان ها ، پارکینگ ها و “تغییرات انسانی” زیستگاه های طبیعی حیوانات و گیاهان را مختل می کند. جالب اینجاست که گونه های زنبور عسل زیر زمین نه برابر بیشتر از گونه های زمینی تحت تأثیر کشاورزی قرار دارند.

  زنبور ها در گرده افشانی یونجه نقش به سزایی دارند به همین خاطر یونجه کاران در زمین های زراعی خود مکان هایی برای پرورش زنبور عسل تعبیه می کنند

  لیبراند به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک های جمع آوری شده از مکان های فعال زنبورهای دره Willamette در غرب اورگان پرداخته است. آنها خواص خاک را در هفت سایت مزرعه مقایسه کردند تا شباهت ها و تفاوت ها را تشخیص دهند.
  دره Willamette دارای زمستان های مرطوب و تابستان های گرم و گرم است. این تیم برای اولین بار سایت های کشاورزی یافت که حاوی زنبورهای لانه دار زمینی بودند. آنها با کشاورزانی که فعالیت زنبورهای لانه ای در اطراف مزارع خود را مشاهده می کردند ، همکاری داشتند.

  لانه ها با سوراخ های نسبتاً کوچک (فقط ۳ میلی متر تا ۵ میلی متر) مشخص می شوند. در محل مطالعه ، آنها نوع زنبور را به سطح خانواده (یعنی “جنس” و “گونه” ) مشخص کردند. آنها همچنین تعدادی زنبور را جمع آوری کردند تا برای شناسایی بیشتر به آزمایشگاه ببرند.

  داده های جمع آوری شده در مزرعه شامل دما ، pH و بافت خاک بود.

  در این مطالعه مشخص شد شیب زمین و شمالی و جنوبی بودن آن در تجمع زنبور ها اثری ندارد.

  آنها در لانه زنبور ها لیپید پیدا کردند که احتمالا این لیپید ها از ورود آب جلوگیری میکند.

  لانه های این زنبور ها اغلب در مکان های بدون صخره بوده است انها در خاک هایی با ماده آلی و پوشش گیاهی کم نیز زندگی میکنند.

   

  ترجمه: نرگس اسدیان/ کارشناس تولید محتوا

  منبع

  محصولات مرتبط:

  2 thoughts on “مطالعه ای بر زنبور های خاک زی”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *