Skip to content

مزرعه عمودی

  مزرعه عمودی

  یک تولید کننده سبزیجات از یک کانتینر برای تولید محصولات خود بهره می گیرد این کانتینر جز کوچک ترین مزارع جهان به حساب می آید که در مالزی در یک پارکینگ قرار گرفته است.
  این مزرعه کوچک در کنار یک پمپ بنزین است که در آن گیاهان را در قفسه های عمودی پرورش می دهند و زمانی که باید آنها را به دست مشتری برسانند به حرکت در می آید و بدون واسطه سبزیجات را به دست مصرف کنندگان میرسانند. این ایده برای ایام شیوع کرونا بسیار مفید بوده است.
  شان نگ ۲۸ سال دارد و یکی از بنیان گذاران مزرعه عمودی است می گوید: ما یک ایده نوپا بودیم و خیلی مطمئن نبودیم که موفق شویم و ممکن بود محصولاتمان از بین بروند اما بازار به نفع ما بازی کرد!
  از انجا که با شیوع کرونا خریدهای حضوری کاهش پیدا کرد مزارع کوچک سیار که مستقیم مواد غذایی را به دست مصرف کنندگان میرساندند فراگیر شد. و یا برخی با احداث وبسایت و یا با کمک وبسایت هایی همچون آمازون و علی بابا محصولات خود را اینترنتی به فروش می رسانند.

  ایو که یکی از مشتریان آقای نگ است می گوید خیلی راحت سبزیجات را بدون نگرانی از کرونا تحویل گرفتم.
  شا که شریک نجاری نگ است می گوید در چند هفته اول شرکت ۳۰۰ درصد رشد کرد و کانتینر با تقاضای بالا از طرف مشتریان روبرو شد.
  گیاهان در کانتینر با روش هیدروپونیک و به کمک پراغ های ای ای دی رشد می کنند و سپس بسته بندی می شوند و به دست مشتری می رسند.
  کارکنان این کانتینر موظفند تا از ماسک و دستکش استفاده کنند و روپوش های مخصوص سفید بپوشند انگار که در بیمارستان هستند!
  شا گفت: اولین بار که فیلمی از مریخ را تماشا کردم که در آن کشاورزی عمودی انجام میشد به این کار علاقه مند شدم این فیلم در مورد یک فضانورد آمریکایی با بازی مت دیمون است که در مریخ گیر کرده و یاد میگیرد که چگونه غذای خود را پرورش دهد.
  وی گفت: من از دقت بالای فن اوری ها همراه با ظرافت کمک گرفتم تا محلول های رشدی برای سبزیجات را اماده کنم.

  آقای شا در سمت چپ، جوهان عارف متخصص نرم افزار
  آقای شا (سمت چپ) به همراه یک متخصص نرم افزار

  ترجمه: نرگس اسدیان/ کارشناس تولید محتوا

  منبع

  محصولات مرتبط:

  2 thoughts on “مزرعه عمودی”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *