مدیرعامل شرکت حمایتی کشاورزی: قرارداد تامین ۲.۵میلیون تن کود منعقد شد

کود شیمیایی

روابط عمومی جهادکشاورزی استان سمنان، حمید رسولی اظهار داشت: برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در سال‌جاری به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مشتمل بر ۲.۵ میلیون تن انواع کودهای یارانه‌ای است که ۱۰۰ درصد برنامه ابلاغی مذکور در ماه‌های اخیر تدارک شده و قراردادهای آن با تولیدکنندگان داخلی و خارجی منعقد شده است.

رسولی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۶۰ درصد از برنامه ابلاغی معادل بیش از ۱.۵ میلیون تن تحویل این شرکت شده است که با توجه به در پیش بودن فصل کشت پاییزه و تقاضای فزاینده برای مصرف انواع کودهای یارانه‌ای، نسبت به ذخیره‌سازی مناسب و کافی کود مورد نیاز اقدام شد.

وی گفت: این میزان ذخیره در مناطق مختلف کشور و در همه استان‌ها در انبارهای سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی موجود است و انتقال آن به شبکه بزرگ کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آغاز شده است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح‌کرد: این میزان ذخیره در سال‌های اخیر کم‌سابقه است و هرگونه دغدغه‌ای را از بخش کشاورزی دور می‌کند.

به گفته وی، با توجه به شرایط خاص و حساس کشور در تامین نهاده‌ها و آغاز به کار دولت جدید در آستانه کشت پاییزه، شرکت خدمات حمایتی از پایان سال قبل برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای تامین و تدارک مناسب کودهای یارانه‌ای را برای این مقطع به عمل آورد تا کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی بدون نگرانی درباره تأمین کودهای یارانه‌ای فصل کشت پاییزه را به خوبی و با اطمینان لازم آغاز کنند.

وی، سهم تولیدکنندگان داخلی را در اجرای برنامه تأمین و تدارک کودهای یارانه‌ای در سال‌جاری بیش از ۹۰ درصد و سهم واردات را کمتر از ۱۰ درصد عنوان کرد.

وی بیان کرد: ذخیره مناسب و کافی به میزان ۴۵۰ هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای در مناطق مختلف کشور از سوی این شرکت برای کشت پاییزه انجام شد.

وی افزود: با وجود همه محدودیت‌های مالی، ارزی و اجرایی به‌ویژه درگیری کشور با کرونا، طبق برنامه‌ریزی از ابتدای سال‌۱۴۰۰ نسبت به برگزاری مناقصه‌ها و انعقاد قراردادهای تامین و تدارک انواع نهاده‌های کشاورزی ابلاغی توسط وزارت جهاد کشاورزی اقدام شد و مطابق برنامه زمان‌بندی برای آغاز کشت پاییزه میزان ۴۵۰ هزار تن ذخیره انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه هدف‌گذاری شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اضافه‌کرد: با تمهیدات و پیگیری‌های مستمر به‌عمل آمده  اکنون و در آستانه آغاز کشت پاییزه با ۴۵۰ هزار تن ذخیره به استقبال این مقطع مهم و حساس می‌رویم.

طبق آمارها در سال ۹۹، یک میلیون و ۹۹۲ هزار تن کود اوره توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۳۰۰ هزار تن افزایش داشت.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مطالب پیشنهادی

جدیدترین مطالب