Skip to content

راه‌اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران

  راه‌اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران

  زینلی خبر داد:
  راه‌اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران
  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از راه‌اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران خبر داد.

  حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهداف و برنامه های مرتبط با توسعه بازار بخش گیاهان دارویی و فرآورده‌های آن گفت: به منظور بهسازی فرآیند توزیع و فروش تولیدات گیاهی در سطح کشور و بین الملل، توسعه بازار و ارتقاء جایگاه برند های ایرانی تفاهم نامه‌ای بین مجری طرح ملی گیاهان دارویی و شرکت کشاورزی و دامپروری توسعه کشت و دام پارسیان منعقد شده است.

  وی افزود: این مهم به منظور گسترش سهم سبد مصرفی خانوارهای ایرانی از محصولات سلامت محور مرتبط با گیاهان دارویی انجام شده است.

  زینلی ادامه داد: توسعه بسترهای مرتبط با راه اندازی بازار مجازی گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی و افزایش سهم بازار محصولات و فرآورده‌های تولید داخل در بازارهای داخلی و بین‌المللی با راه اندازی “سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران” که از نتایج اجرای این تفاهم نامه است، محقق خواهد شد.

  توسعه کشت قراردادی با همکاری اتکا

  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از تشکیل کارگروه مشترک توسعه تولید گیاهان دارویی با مشارکت دفتر طرح ملی گیاهان دارویی و هلدینگ مزارع نوین ایرانیان سازمان اتکا خبر داد و گفت: این کارگروه به منظور اجرایی‌سازی برنامه‌های توسعه کشت قراردادی و جهت استفاده از ظرفیت های مجموعه‌های بزرگ داخلی در توسعه صنعت گیاهان دارویی تشکیل خواهد شد.

  مجری طرح گیاهان دارویی با تاکید بر اینکه از اهم برنامه‌های این کارگروه تولید گونه‌های بومی گیاهان دارویی به صورت گسترده در اراضی زراعی سازمان اتکا است، یادآور شد: استفاده از ظرفیت های فروشگاهی سازمان اتکا جهت توسعه فرهنگ مصرف گیاهان دارویی و عرضه مستقیم تولیدات داخلی به زودی اجرایی خواهد شد.

  زینلی تصریح کرد: زمینه‌های سرمایه‌گذاری جهت انتقال ماشین‌آلات و فنآوری های نو در حوزه گیاهان دارویی به داخل کشور نیز بررسی شده و برنامه های اجرایی آن در حال تدوین است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *