Skip to content

افزایش ۲۰ درصدی قیمت گیاهان دارویی با نشان «PDO»

  انواع کود آهن

  به نقل از وزارت جهادکشاورزی، «حسین زینلی» با اشاره به نگاه ویژه وزارت جهاد کشاورزی برای تولید و ایجاد زیرساخت‌های صنایع تبدیلی و دارویی در گیاهان دارویی، گفت: به دنبال فعال کردن نشان «PDO» که منشأ تولید محصول را نشان می‌دهد، هستیم.

  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه محصولی که در یک مکان تولید می‌شود و در همان مکان فرآوری می‌شود، نشان منشأ تولید را دریافت خواهد کرد، افزود: با این گواهی ارزش محصول در بازار ۲۰ درصد از محصولی که فاقد این نشان است بیشتر خواهد بود.

  به گفته مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، این گواهی به مصرف کننده و تجار مکان تولید و فرآوری آن را معرفی می‌کند.

  زینلی با تاکید بر اینکه باید از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن پیش برویم، یادآور شد: در حال حاضر به نظر می‌رسد دنیای امروز برای سلامت خود جایگاه ویژه‌ای را در نظر گرفته بنابراین تولید محصولات ارگانیک و سالم از سیاست‌های مردم در کشورهای مختلف است.

  وی ادامه داد: محوریت گیاهان دارویی بر پایه دریافت گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی و تهیه محصولات کاملاً سالم استوار است و تنها راه برای فروش این محصولات در دنیا و جایگاه ثابت بازار بین‌المللی، داشتن گواهینامه‌های معتبر است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *