اثر تغییر اقلیم بر زنبور های عسل

اثر تغییر اقلیم بر زنبور های عسل

جمعیت زنبور های عسل در حال کاهش است

دانشمندان در مورد کاهش جمعیت حشرات به ما هشدار می دهند و می گویند باید جلوی روند کاهشی جمعیت حشرات گرفته شود.
دانشمندان می گویند بحران انقراض نگران کننده است.

حشرات ممکن است ۵/۵ میلیون گونه داشته باشند
تنوع زیستی حشرات هنوز خیلی توسط دانشمندان شناسایی نشده است.

از هلسینکی ، فنلاند. دانشمندان می گویند: “با این وجود ، احتمالاً انقراض حشرات از دوران صنعتی در حدود ۵ تا ۱۰٪ است ، یعنی ۲۵۰،۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ گونه.” “در کل حداقل یک میلیون گونه در دهه های آینده با انقراض روبرو هستند ، نیمی از آنها حشرات هستند.”

محرک اصلی انقراض حشرات در این مقاله از بین رفتن زیستگاه ، آلودگی ، گونه های تهاجمی ، تغییرات آب و هوایی و استفاده بیش از حد است. از بین رفتن زیستگاه ، مهمترین تهدیدات برای تنوع زیستی است.” “فرآیندهای مرتبط با جنگل زدایی ، گسترش کشاورزی و شهرنشینی عوامل اصلی از بین رفتن زیستگاه های طبیعی یا نیمه طبیعی و مجموعه حشرات آنها هستند.” مطابق الگوسازی های اخیر ، فشار کشاورزی و اقتصادی برای زمین باعث کاهش ۵۰٪ بیشتر پوشش گیاهی شده است . آلودگی ، از جمله اقدامات کشاورزی مضر ، یکی دیگر از دلایل اصلی انقراض گونه ها است. نویسندگان دریافتند: “سموم دفع آفات به دلیل استفاده فشرده و همچنین مقررات نامناسب ارزیابی ریسک از عوامل ایجاد انقراض حشرات هستند. “سموم دفع آفات از طریق سمیت مستقیم (عمدتا حشره کش ها) و بطور غیرمستقیم (عمدتا علف کش ها) جمعیت حشرات را تحت تأثیر قرار می دهند.”

دانشمندان هشدار می دهند که عواقب کاهش حشرات و انقراض بدتر از این است “سرنوشت انسان ها و حشرات در هم تنیده اند”. کاردوسو افزود: “با از بین رفتن گونه ها ، نه تنها قطعه دیگری از معمای پیچیده را که دنیای زندگی ماست ، بلکه زیست توده را نیز از دست می دهیم ، برای مثال برای تغذیه حیوانات دیگر در زنجیره زندگی ، ژن ها و موادی منحصر به فرد که ممکن است روزی در درمان بیماری ها نقش داشته باشد ، و کارکردهای اکوسیستم که بشر به حشرات بستگی دارد ، گرده افشانی معضل بعدی است ، زیرا بیشتر محصولات زراعی برای زنده ماندن به حشرات وابسته هستند. گرده افشانی حشرات ممکن است دارای ارزش اقتصادی ۲۳۵-۵۷۷ میلیارد دلار در سال در سراسر جهان باشد. نویسندگان هشدار می دهند: “کاهش حشرات می تواند تأثیر منفی بر روی تأمین مواد غذایی بگذارد و رفاه انسان را در معرض خطر قرار دهد.” کارکردهای دیگر حشرات چرخه مواد مغذی و انرژی ، سرکوب آفات ، پراکندگی بذر و تجزیه مواد آلی است.

دانشمندان خواستار اقدام فوری برای جلوگیری و مهار انقراض حشرات هستند. آنها می گویند ، سرمایه گذاری در برنامه های تحقیقاتی که منجر به ایجاد استراتژی های محلی ، منطقه ای و جهانی می شوند که با این روند مخالف هستند ، ضروری است. وی گفت: “هم اکنون راه حل های بسیاری برای حمایت از جمعیت حشرات در سطح پایدار ، به ویژه از طریق حفظ و بازیابی زیستگاه های طبیعی ، از بین بردن شیوه های زیان آور کشاورزی از جمله سموم دفع آفات ، اجرای اقدامات برای جلوگیری یا از بین بردن تأثیرات منفی گونه های تهاجمی ، انجام اقدامات تهاجمی برای کاهش گازهای گلخانه ای در دسترس است. ” به منظور حفظ زیستگاه های حشرات ، ” توسعه گسترده کشاورزی و جنگلداری پایدار ، تنظیم بهتر و جلوگیری از خطرات زیست محیطی ، و شناخت بیشتر مناطق حفاظت شده در کنار کشاورزی و بوم شناسی در مناظر جدید لازم است.” علاوه بر این ، درگیر کردن جامعه مدنی و سیاست گذاران به این عرصه ضروری است.

 

ترجمه: نرگس اسدیان/ کارشناس تولید محتوا

محصولات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *