علائم کمبود پتاسیم

  1. در کمبود پتاسیم، نوک برگ ها و حاشیه آنها در برگ های پایینی دچار سوختگی می گردد که به آن اصطلاحاً نوک سوختگی یا لب سوختگی گفته می شود.
  2. پتاسیم در ایجاد مقاومت به خشکی گیاه نقش دارد و زمانی که کمبود پتاسیم در گیاه بوجود آید تشنگی گیاه سریع تر خودش را نشان می دهد و گیاه سریعاً پژمرده شده و شادابی خود را از دست می دهد.
  3. گیاهانی که با کمبود پتاسیم مواجه می‌شوند کم‌ رشد بوده و معمولا نسبت به بیماری‌ها حساس‌تر هستند.

 

کلمه کلات از واژه یونانی chele گرفته شده که به چنگال خرچنگ اشاره دارد.  به عبارت دیگر “کلات” به حالتی گفته می شود که یک یون فلزی توسط مولکول آلی بزرگتری در بر گرفته شود که به این مولکول بزرگتر اصطلاحا  لیگاند یا کلات کننده گفته می شود. کودهای کلاته با این مکانیزم تولید می شوند. عناصر کلات شده  در داخل خاک از اکسیداسیون ، رسوب و بی حرکتی محافظت می شوند زیرا مولکول آلی (لیگاند) می تواند با تشکیل یک حلقه از ان عنصر محافظت نماید و به عنوان یک حمل کننده عمل نماید.

خانم دکتر سارا نوروزی در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

خانم دکتر سارا نوروزی در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

خانم دکتر سارا نوروزی در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر مجتبی بنی بیات در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر مجتبی بنی بیات در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر مجتبی بنی بیات در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر مجتبی بنی بیات در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده در این ویدیوی آموزشی پاسخ می دهند.

پاسخ دکتر بابک متشرع زاده دانشیار دانشگاه تهران مدرس مرکز مشاوره میکرولایز در این حوزه:

از آنجا که نیتروژن پرنیازترین ماده غذایی در سراسر دنیا برای تمامی محصولات باغی و کشاورزی است؛ بنابراین داشتن نسبت مناسب کربن به نیتروژن مفید و ضروری است.

در این باره نیتروژن، کربن و گوگرد هم چرخه وجود دارد هم بازچرخه

پس نسبت کربن به نیتروژن بسیار مهم است چون این نسبت برای میکروارگانیسم ها به عنوان جز جدایی ناپذیر زیست بوم ما که بسیاری از چرخه ها به آن وابسته هستند، ضروری است.

نکات ذکر شده، مقدمه کلیپ کاربردی و مفید دکتر متشرع زاده درباره این موضوع است.

آقای دکتر حسین حکم آبادی، کارشناس برجسته تغذیه پسته، در این ویدیو در باب اهمیت مصرف کودهای گوگردی در باغات پسته و عدم جواب دهی مناسب سموم در کنترل پسیل پسته نکات ارزنده ای را توصیه می کنند. و همچنین به کشاورزان تاکید می کنند نسبت به جلوگیری از سوزندگی گوگرد و آسیب های احتمالی آن دقت لازم را مبذول دارند که از آن جمله به عدم کوددهی در زمان تشنگی درخت و انجام کوددهی در دمای زیر ۴۰ درجه سانتیگراد اشاره می گردد.

بیش از ۱۴۰ سال است که از روغن های کشاورزی برای سمپاشی درختان میوه استفاده می شود. روغن ولک یکی از روغن های کشاورزی است که برای از بین بردن حشرات و کنه ها و تامین نیاز های سرمایی درختان پسته کاربرد دارد. در این ویدیو، آقای دکتر حسین حکم آبادی، کارشناس معتبر تغذیه پسته، در باب این محصول و جایگزین هایی چون دورمکس(سیانامید هیدروژن) توضیحاتی را ارائه می دهند و در رابطه با سمی بودن این جایگزین که تاثیرات به مراتب بهتری نسبت به روغن ولک دارد تاکید می کنند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده، مدرس مرکز مشاوره میکرولایز در این ویدیو درباره نحوه تشخیص کودهای دامی پوسیده در هنگام خرید نکاتی را توصیه می کنند از جمله: گرفتن آنالیز کود از فروشنده، آزمایش لمسی جهت تشخیص رطوبت نسبی کود،  توجه به بافت کود و همچنین ضرورت بی بودن کود که معرف پوسیدگی آن است.
ضمنا شناخت نسبی خریداران نسبت به موارد ذکر شده بر روی قدرت چانه زنی ایشان در هنگام خرید کود های دامی پوسیده تاثیر گذار است.

 

در چند دهه اخیر عارضه ریزبرگی که در استان کرمان آن را قرمزو می نامند یکی از مشکلات باغداران پسته در سراسر ایران است که هر ساله بر گستردگی آن افزوده می گردد. این عارضه با کوچک شدن اندازه و تعداد برگچه ها در شاخه درخت خود را نمایان و در صورت پیشروی به کل شاخه های درخت سرایت می کند و برگچه ها به رنگی مایل به قرمز تغییر می کنند. در این ویدیو، آقای دکتر حسین حکم آبادی، استادیار دانشگاه و کارشناس خبره پسته در باب رفع این عارضه با استفاده از مصرف محلولپاشی و خاک مصرف عناصر ریز مغذی چون مس، منگنز و روی و حتی آهن توضیحاتی را ارائه می دهند.

 

آقای دکتر بابک متشرع زاده، مدرس مرکز مشاوره میکرولایز در این ویدیو درباره ضرورت رعایت حد بحرانی ماده شیمیایی نیترات در گیاهان غده ای چون سیب زمینی و پیاز و همچنین گوجه فرنگی تاکید می کنند. بحث تجمع نیترات یکی از مشکلات تولید محصولات کشاورزی در سال های اخیر است که اگرچه برای گیاه مشکلی را ایجاد نمی کند ولیکن برای سلامت انسان بسیار مضر بوده و از عوامل ایجاد سرطان در مصرف کننده است . همچنین  بالا بودن نیترات در تولیدات کشاورزی باعث بروز انواع مشکلات در صادرات آن محصولات گردیده و به برند ملی ایران آسیب های جدید وارد خواهد آورد. دکتر متشرع زاده از عوامل جلوگیری کننده  این معضل  به انتخاب رقم مناسب، توقف مصرف هر نوع کود ازته چند هفته قبل از برداشت ، مصرف بهینه کودهای کشاورزی و مدیریت زمان برداشت محصول اشاره می کنند.

 

آقای دکتر حسین حکم آبادی، کارشناس مجرب تغذیه پسته، در این ویدیو در رابطه با دلیل اصلی کدر یا تیره رنگ شدن برگ درختان پسته در بعضی از استان ها توضیحاتی را ارائه می دهند. “کنه” از آفات مهم باغات پسته به حساب می آید که با مکیدن شیره اندام های سبز گیاه و بخصوص برگ ها باعث بروز لکه‌های نکروزه در برگ درخت پسته می گردد که در صورت عدم کنترل، خشکیدگی کامل و ریزش برگ ها را سبب می شود . این آفت در بعضی استان های کشور از جمله خراسان ، تهران، یزد و قم باعث ایجاد خسارات به باغات پسته شده است. بنا به توصیه دکتر حکم آبادی استفاده از صابون محلولپاشی و برگ پاشی کود سولوپتاس به دفع این آفت کمک می کند.

 

آقای دکتر بابک متشرع زاده، مدرس مرکز مشاوره میکرولایز در این ویدیو درباره دلایل آتش زدن بقایای گیاهی و کاه و کلش توسط کشاورزان و مشکلاتی که این عمل ایجاد می کند توضیحات جامعی را ایراد می کنند. بر این اساس اکثر کشاورزان اگرچه نسبت به نادرست بودن آتش زدن کاه و کلش مزرعه خود آگاهی دارند ولیکن به دلایلی همچون:

الف-تمایل به انجام کشت های دوم و سوم و تاثیرات سوئی که این بقایا در کوتاه مدت بر روی زرد شدن محصولات کشت های بعدی ایجاد می کند

ب- آفت زا بودن.

مجبور به سوزاندن آنها می شوند که متاسفانه این عمل پیامدهایی چون: “سفت و سخت شدن زمین”، “مشکل جوانه زنی گیاهان”، “کاهش چشم گیر میکرو ارگانیسم های موجود در خاک” ، “ایجاد گازهای گلخانه ای” ، “هدر رفت ازت و فسفر موجود در بقایا” و غیره را به همراه دارد.

 

آقای دکتر حسین حکم آبادی، استادیار مهندسی کشاورزی، در این ویدیو در رابطه با دلیل ریزش برگ درختان پسته در حالت طبیعی و بدون وجود آفت “پسیل” توضیحاتی را ارائه می دهند. به بیان این کارشناس خبره علوم کشاورزی: هر نوع تنش که منجر به تولید هورمون”اتیلن” در درخت پسته گردد، ریزش برگ درخت را به همراه خواهد داشت. در اکثر مواقع، تنش هایی که در باغات پسته ایران مشاهده می شوند حاصل “گرم شدن بیش از حد هوا” و یا “آبیاری زیاد” (باعث خفگی ریشه می گردد) هستند و به نوبه خود باعث تولید هورمون “اتیلن” و متعاقبا برگ ریزی درختان پسته می گردند.

 

یون بی‌کربنات یا یون هیدروژن‌کربنات یک آنیون با فرمول تجربی HCO3− است. این مولکول از یک اتم کربن که به‌وسیلهٔ ۳ اتم اکسیژن که یکی از آن‌ها با یک هیدروژن پیوند دارد تشکیل شده است. آقای دکتر بابک متشرع زاده، در این ویدیو که از سری فیلم های آموزشی “مرکز مشاوره میکرولایز” می باشد به ضرورت توجه به یون بی کربنات با انجام آزمایش آب و خاک اشاره می کنند.به عبارت دیگر، در هنگام آبیاری، غلظت یون بی کربنات در آب آبیاری نباید بیشتر از ۲۰۰ میلی گرم بر لیتر باشد. ضمنا عدم مدیریت مناسب عملیات به زراعی خاک که منجر به فشردگی و تخریب ساختمان خاک گردد شرایطی را ایجاد می کند که به افزایش این ماده منتهی می گردد . ازدیاد یون بی کربنات در آب و خاک نهایتا مانند سدی در مقابل کاهش موضعی PH در محیط ریشه عمل می کند. لذا بر اساس توصیه کارشناس، می بایست با اضافه کردن اسید در آب آبیاری و یا هوادهی، میزان یون بی کربنات را به حد مجاز کاهش داد.

 

آقای دکتر حسین حکم آبادی، کارشناس برجسته تغذیه پسته، در این ویدیو در رابطه با دلایل شور شدن آب چاه های ایران و عدم توجه کافی به استفاده درست از منابع آب های زیر زمینی کشور اشاره دارند که یکی از مشکلات بزرگ کشاورزی کشور به همین مساله مربوط می شود. بیشبود منیزیم در خاک بعضی باغات پسته در استان هایی چون کرمان یکی از عوامل بروز مشکل در جذب کلسیم است که برای مقابله با آن طبق نظر کارشناس استفاده از گچ می تواند باعث زنده شدن خاک گردد.

آقای دکتر بابک متشرع زاده، مشاور مرکز مشاوره میکرولایز، در این ویدیو راجع به مصرف بهینه کودها توضیحات بسیار مهمی را ارائه می دهند. بنا به اظهارات ایشان: از نکات کلیدی مصرف کود، توجه به این مهم است که عمل مصرف در کدام مرحله ، در چه زمان و چه محلی انجام می شود. ضمنا بالانس عناصر غذایی و نسبت بین آنها ( با در نظر گرفتن عناصر ریزمغذی) باید مد نظر قرار گرفته شود. بطور کلی از ۱۰۰ واحد کود مصرفی، می بایست ۹۵ واحد از کودهای حاوی عناصر درشت مغذی و ۵ واحد کودهای حاوی عناصر ریزمغذی استفاده گردد. متاسفانه طبق تحقیقات انجام شده در ۳۰ سال گذشته در ایران، نسبت مصرف کودها و تعادل بین عناصر بهیچوجه استاندارد نبوده و اصلاح عملیات کوددهی از اقدامات ضروری صنعت کشاورزی ایران به شمار می آید.

آقای دکتر حسین حکم آبادی، کارشناس برجسته تغذیه پسته، در این ویدیو در رابطه با انواع کودهای دامی، شامل کودهای گاوی، گوسفندی، مرغی و کود ماهی توضیحاتی به شرح زیر ارائه می دهند.
۱- کود ماهی علیرغم خواص بسیار عالی و ویژه غذایی به دلیل قیمت خیلی بالایی که دارد زیاد توصیه نمی گردد.
۲- کود مرغی برای باغات پسته از نظر غذایی مناسب است و در صورت وجود خاک مناسب و آب آبیاری شیرین به مقدار کنترل شده قابل توصیه است. ولیکن به دلیل اینکه  EC بالایی دارد در باغاتی که خاک و آب آبیاری شور دارند توصیه نمی شود.
۳- کود گوسفندی به دلیل داشتن تخم علف هرز کمتر توصیه  می گردد.
۴- کارشناسان کود گاوی را برای باغات پسته بیشتر توصیه می کنند.

آقای دکتر بابک متشرع زاده، مشاور مرکز مشاوره میکرولایز، در این ویدیو در رابطه با تعریف کارایی یا “بازیافت” و درصد آن برای عناصر مختلف توضیحاتی را ارائه می دهند. در تعریفی ساده و به زبان ریاضی، به میزان عنصر جذب شده از ۱۰۰ کیوگرم (واحد)کود مصرفی ، میزان کارایی یا بازیافت کود می گویند. ضمنا این مفهوم نشانگر میزان هدر رفت عناصر کودی نیز می باشد. به همین خاطر شناخت دلایل هدر رفت و همچنین راه های جلوگیری از آن بسیار حائز اهمیت است. مواردی چون: زمان استفاده از کودها، توجه به توسعه ریشه ، توجه به میزان میکرو ارگانیسم های خاک و غیره.

آقای دکتر حسین حکم آبادی، متخصص برجسته تغذیه باغات پسته، در این ویدیو به کمبود زیاد ماده آلی همه استان های کشور ( به جز مازندارن و گیلان ) اشاره دارند. اگرچه حد ایده آل ماده آلی زمین های کشاورزی باید بین ۲ تا ۳ درصد باشد ولیکن بر اساس تحقیقات انجام شده، میزان ماده آلی خاک اکثر مناطق کشور زیر ۵/۰ درصد می باشد که نشان می دهد مصرف کودهای دامی تا چه میزان اهمیت دارد. کشاورزانی که استفاده از کودهای دامی را قطع کرده و به جای آن تنها از کودهای هیومیکی استفاده می کنند مجبور به مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی هستند که در گذر زمان باعث تخریب خاک می گردد.

آقای دکتر بابک متشرع زاده، مشاور مرکز مشاوره میکرولایز، در این ویدیو در رابطه با یکی از مهمترین قوانین تغذیه گیاه توضیح می دهند. قانون “لیبیگ” یا “حداقل” که اغلب به اختصار “قانون لیبیگ” و یا “قانون حداقلی” نیز نامیده می شود یکی از یافته های مهم علوم کشاورزی است که توسط کارل اسپیرینگل (۱۸۴۰) عنوان و سال ها بعد توسط جاستین وان لیبیگ عمومیت یافت. این قانون بیان می دارد که رشد گیاه فقط تحت تاثیر کل منابع (عناصر غذایی) در دسترس صورت نمی گیرد بلکه فاکتورهای محدود کننده یا همان منابعی که به میزان بسیار کم مورد نیاز گیاه هستند(عناصر ریز مغذی) نیز در رشد تعیین کننده می باشند.

آقای دکتر حسین حکم آبادی، در این ویدیو در رابطه با اهمیت استفاده از کودهای دامی توضیحاتی را ارائه می دهند. متاسفانه به دلیل اطلاعات نادرستی که بعضی فروشندگان کود  به طور سهوی در اختیار کشاورزان می گذارند این تصور اشتباه بوجود آمده که کود اسید هیومیک می تواند به عنوان جایگزین کودهای دامی مورد استفاده قرار گیرد. با وجود اینکه استفاده از کود اسید هیومیک در تغذیه گیاهان خیلی مفید بوده و باعث افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی می گردد، ولیکن به تعبیر آقای دکتر حکم آبادی، بسیاری از کارکردهای کودهای دامی مانند : افزایش قابلیت خاک در نگهداری آب ، افزایش تخلخل، نفوذ پذیری و تنفس خاک ، افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم های خاک و غیره را ندارد و توصیه آن به عنوان جایگزین کود های دامی اشتباه است. البته در واقعیت، کارشناسان به دلیل گران بودن کودهای دامی استفاده هر چند سال یکبار آن  را توصیه می کنند و بهتر است از هر دو کود بسته به شرایط استفاده گردد.

پرسش و پاسخ