خواص و مزایای کود کلات آهن پودری ۶% برای افزایش فتوسنتز، گلدهی، کیفیت و عملکرد محصول

کلات آهن 6%

استفاده از کود کلات آهن ۶% جهت افزایش سطح برگ گیاه، اصلاح خواص شیمیایی و فیزیکی خاک، ماندگاری بالا در اطراف محیط ریشه، قابلیت مصرف در کشت های هیدروپونیک، حاوی ۶ درصد عنصر آهن کلاته ، افزایش فتوسنتز و سطح برگ در گیاه ، کمک به زودرس شدن محصولات، دخالت در ساختار پروتئین های گیاهی و افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی. از مهمترین خواص و مزایای کود کلات آهن پودری ۶ درصد میکرولایز میتوان به تاثیرگذاری آن بر افزایش فتوسنتز، گلدهی ( در گیاهان حساس به کمبود آهن مانند گل رز ) و افزایش کمیت و کیفیت محصولات اشاره نمود 

(مخصوص برطرف نمودن عوارض ناشی از کمبود آهن در گیاه)

آهن یکی از عناصر بسیار ضروری برای رشد گیاهان است که در کود کلات آهن به خوبی موجود است.

آهن در سنتز کلروفیل نقش پر اهمیتی دارد. در صورت کمبود آهن ساخت کلروفیل با مشکل مواجه می شود و برگ­ ها دچار رنگ پریدگی می شوند.

گیاهان نسبت به کمبود آهن حساسیت های مختلفی نشان می دهند که حساس ترین آنها شامل: مرکبات، سیب، گلابی، هلو، زردآلو، به و گیاهان زراعی نظیر سیب زمینی، سویا، سورگوم، سبزیجات و گیاهان زینتی می ­باشند. در اینجا استفاده از کود کلات آهن ۶% توصیه می شود.

آهن در محیط های غنی از اکسیژن به فرم فریک (Fe۳+) وجود دارد که به صورت اکسید و هیدروکسید است و بسیار پایدار، و در pH طبیعی به ندرت به حالت محلول در می ­آید.

به همین دلیل غلظت این عنصر در خاک بسیار پایین تر از غلظت مناسب برای گیاه است. این ویژگی در خاک های آهکی بسیار مشهود است به طوری که در این نوع خاک ها، علائم کمبود آهن بسیار مشاهده می شود.

این علائم، اصطلاحا به صورت زرد برگی ناشی آهک در گیاهان گفته می­شود. این وضعیت تحت شرایط مختلفی اتفاق می­ افتد که فراهمی زیستی، جذب یا مصرف آهن توسط گیاهان را با مشکل مواجه می­ سازد.

وجود بی کربنات در خاک موجب کاهش ورود آهن به داخل ریشه گیاه می شود و این اتفاق حتی در حضور کلات های آهن که قابلیت فراهم کردن آهن در رنج وسیعی از  (۴-۹)pH را دارد هم دیده می شود.

آهن کلاته میکرولایز به دلیل فرم ویژه ای که در ساختار کلات خود دارد، قابلیت جذب آهن در کود کلات آهن ۶% را بالا برده است به طوریکه به سرعت هم از طریق آب آبیاری و هم از طریق محلول پاشی جذب گیاه شده و علائم کمبود را به طور کامل از بین می برد.

این محصول، علاوه بر از بین بردن علائم کمبود، به رشد بیشتر کلروفیل کمک کرده، شرایط مساعدی را برای گیاهان ایجاد می کند که دوران رشد رویشی را به خوبی پشت سر گذاشته و باعث افزایش کمیت و کیفیت محصول نهایی گردد.

مقدار مصرف:

محلول پاشی: ۲ در هزار

( در گیاهان حساس با دز ۱/۵-۱ در هزار در اوایل فصل توصیه می شود .)

همراه با آبیاری: زراعت: ۶-۴ کیلوگرم در ۱ هکتار

باغات: درختان نابالغ: ۳۰-۲۰ گرم ، درختان بالغ: ۸۰-۵۰ گرم

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

تجزیه ضمانت شده
آهن کلاته ۶ درصد Fe

 

فروش کود کلات آهن ۶ درصد

کود کلات آهن ۶ درصد میکرولایز به فرم جامد در بسته بندی های یک کیلوگرمی آماده فروش هستند.

کود کلات آهن میکرولایز با بسته بندی مناسب و تجزیه ضمانت شده یکی از بهترین کودهای کلات آهن در بازار به شمار می آید. این کود با استانداردهای بالایی تولید و تهیه گردیده است.

برای خرید این محصول کافی است با شرکت رگبرگ مهرپارگاد تماس حاصل نمایید تا متخصصان و مشاوران شرکت شما را به خوبی راهنمایی نمایند.

ضمن اینکه در فروش کود کلات آهن بصورت آنلاین امکان ارسال به سراسر کشور نیز امکان پذیر است.

کود کلات آهن میکرولایز بدون هیچ گونه ناخالصی و با درصد خلوص بالا تولید گردیده است.

از مزایای دیگر این کود قابلیت استفاده آن در اسیدیته های مختلف خاک است در صورتی که سایر کودهای آهن نظیر کود کلات آهن ۶% نسبت به اسیدیته خاک حساس هستند.

با مصرف کود کلات آهن نه تنها علائم کمبود آهن از بین می رود بلکه گیاه افزایش کیفی و کمی عملکرد نیز خواهد داشت.

2 thoughts on “خواص و مزایای کود کلات آهن پودری ۶% برای افزایش فتوسنتز، گلدهی، کیفیت و عملکرد محصول”

  1. Pingback: کود آهن برای مرکبات و مزایای آن برای گیاهان و مرکبات » میکرولایز

  2. Pingback: کود آهن، نشانه های کمبود آن، میزان و نحوه مصرف آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *