خواص کلات پتاسیم برای افزایش رنگ‌گیری، انبارداری، سایز و کیفیت میوه

WS NPK 12-12-36

مشخصات کلی کود WS NPK 12-12-36  حاوی عناصر پر مصرف مورد نیاز گیاهان نظیر نیتروژن (۱۲%) ، فسفر (۱۲%)  و پتاسیم (۳۶%) بوده و  همچنین حاوی عناصری نظیر بور، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی  می باشد و به عنوان یک کود ایده آل در مزارع ، باغات و گلخانه ها ارائه می گردد. این کود با قابلیت انحلال ۱۰۰% در آب به عنوان کاهش دهنده PH در منطقه ریشه گیاه مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل افزایش مقاومت گیاه به انواع تنش، آفات، بیماری ها و افزایش انواع قندها، نشاسته ها و پروتئین ها  در گیاه موجب افزایش ارزش غذایی محصولات کشاورزی می گردد.

کود WS NPK 12-12-36 میکرولایز، غنی شده با عناصر ریز مغذی  نظیر بور، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی   به دلیل بکارگیری  مواد اولیه مرغوب و قابلیت جذب  بالا ، انتخابی بسیار مطمئن برای باغات، زراعت، کشت گلخانه و حتی گلهای زینتی می باشد.

کود WS NPK 12-12-36 میکرولایز غنی شده با عناصر ریز مغذی، با داشتن غلظت بالای پتاسیم، برای پر شدن میوه ها و رنگ دهی محصول مود استفاده قرار می گیرد و همچنین عملکرد محصول را افزایش می دهد. ضمنا این کود در سنتز پروتئین ها و کربوهیدرات ها شرکت می کند و فعالیت بسیاری از آنزیم هایی که در چندین فرایند متابولیکی شرکت می کنند را تسهیل می کند. علاوه بر این ، سیستم مقاومت مکانیکی ساقه ها را تقویت می کند.

این محصول، یک کود ماکروی کامل، مناسب جهت استفاده در خاک های قلیایی کشور می باشد . ضمنا خرید کود ماکرو کامل WS NPK 12-12-36 با برند میکرولایز از طریق فروشگاه های کشاورزی سراسر کشور قابل انجام می باشد.

مقدار مصرف کود WS NPK 12-12-36 

محلول پاشی: ۵-۳ در هزار

( در گیاهان حساس با دز ۲ در هزار در اوایل فصل توصیه می شود .)

زراعت: ۱۵-۱۰ کیلوگرم در ۱ هکتار

باغات: درختان نابالغ: ۵۰-۳۰ گرم  –  درختان بالغ: ۱۰۰-۵۰ گرم

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

تجزیه ضمانت شده
۰/۰۰۴ درصد: مس محلول ۰/۰۸۰ درصد: آهن کلاته ۱۲ درصد: ازت کل
۰/۰۲۰ درصد : بر محلول ۰/۰۶۰ درصد: روی محلول ۱۲ درصد: فسفر محلول (P۲O۵)
۰/۰۰۲ درصد: مولیبدن محلول ۰/۰۲۰ درصد: منگنز محلول ۳۶ درصد: پتاسیم محلول (K۲O)
۰/۰۰۲ درصد: کبالت محلول ۰/۰۴۰ درصد: منیزیم محلول

3 دیدگاه در “خواص کلات پتاسیم برای افزایش رنگ‌گیری، انبارداری، سایز و کیفیت میوه

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مطالب پیشنهادی

جدیدترین مطالب