Skip to content

کلات آهن ۱۴.۵ درصد چه ویژگی هایی دارد؟

  کلات آهن 14.5 درصد

  کلات آهن ۱۴.۵ درصد برطرف کننده زردی ناشی از کمبود آهن در گیاه، پایدار در EC و PH بالای خاک، قدرت جذب بالا توسط برگ ها و ریشه گیاه ، کمک به تعدیل PH در خاک های قلیایی، حاوی ۱۴.۵ درصد عنصر آهن غنی شده کلاته ، افزایش فتوسنتز و کمک به سنتز کلروفیل در گیاه ، کمک به جذب ازت و افزایش گلدهی و میوه دهی. (مناسب جهت رفع کمبود شدید آهن در گیاهان)

  آهن یکی از عناصر بسیار ضروری برای رشد گیاهان است، که در سنتز کلروفیل نقش پر اهمیتی دارد. در صورت کمبود آهن ساخت کلروفیل با مشکل مواجه می شود و برگ­ها دچار رنگ پریدگی می شوند.

  در اینجا افزودن کلات آهن اهمیت بسیاری دارد. گیاهان نسبت به کمبود آهن حساسیت های مختلفی نشان می دهند که حساس ترین آنها شامل: مرکبات، سیب، گلابی، هلو، زردآلو، به و گیاهان زراعی نظیر سیب زمینی، سویا، سورگوم، سبزیجات و گیاهان زینتی می ­باشند.

  ضرورت افزودن کود کلات آهن ۱۴.۵ درصد به خاک

  آهن در محیط های غنی از اکسیژن به فرم فریک (Fe۳+) وجود دارد که به صورت اکسید و هیدروکسید است و بسیار پایدار، و در pH طبیعی به ندرت به حالت محلول در می­ آید.

  به همین دلیل غلظت این عنصر در خاک بسیار پایین تر از غلظت مناسب برای گیاه است. این ویژگی در خاک های آهکی بسیار مشهود است به طوریکه در این نوع خاکها، علائم کمبود آهن بسیار مشاهده می شود. این علائم، اصطلاحا به صورت زرد برگی ناشی آهک در گیاهان گفته می ­شود.

  این وضعیت تحت شرایط مختلفی اتفاق می ­افتد که فراهمی زیستی، جذب یا مصرف آهن توسط گیاهان را با مشکل مواجه می­ سازد. وجود بی کربنات در خاک موجب کاهش ورود آهن به داخل ریشه گیاه می شود و این اتفاق حتی در حضور کلات های آهن همچون کلات آهن ۱۴.۵ درصد که قابلیت فراهم کردن آهن در رنج وسیعی از  (۴-۹)pH را دارد هم دیده می شود.

  عملکرد کود کلات آهن برروی خاک

  آهن کلاته میکرولایز به دلیل فرم ویژه ای که در ساختار کلات خود دارد، قابلیت جذب آهن را بالا برده است به طوریکه به سرعت هم از طریق آب آبیاری و هم از طریق محلول پاشی جذب گیاه شده و علائم کمبود را به طور کامل از بین می برد.

  این محصول، علاوه بر از بین بردن علائم کمبود، به رشد بیشتر کلروفیل کمک کرده، شرایط مساعدی را برای گیاهان ایجاد می کند که دوران رشد رویشی را به خوبی پشت سر گذاشته و باعث افزایش کمیت و کیفیت محصول نهایی گردد.

   

  خرید کود کلات آهن ۱۴.۵ درصد با برند میکرولایز از طریق فروشگاه های کشاورزی سراسر کشور قابل انجام می باشد.

   

  مقدار مصرف:

  محلولپاشی: ۱ در هزار

  ( در گیاهان حساس با دز ۱-۵/۰ در هزار در اوایل فصل توصیه می شود .)

  همراه با آب آبیاری:

  زراعت:   ۵-۴ کیلوگرم در ۱ هکتار

  باغات : درختان نابالغ۴۰-۲۰ گرم ، درختان بالغ ۷۰-۵۰ گرم

  در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

  تجزیه ضمانت شده
   آهن کلاته ۱۴.۵ درصد Fe

   

  فروش کود آهن

  کود کلات آهن ۱۴.۵ درصد دارای عنصر میکرومغذی Fe می باشد که جز عناصر حیاتی برای گیاه به حساب می آید.

  آهن میکرولایز ۱۴.۵ درصد به دو فرم کود آهن مایع و کود آهن جامد در بسته بندی های بطر و کارتنی آماده فروش هستند این کودها با کیفیت بسیار بالایی که دارند بهترین گزینه برای خرید کود آهن به منظور تغذیه انواع گیاهان می باشند.

  کود آهن میکرولایر در بسته بندی های محکم بدون نشتی و تلفات بسته بندی گردیده اند که در حین حمل و نقل با مشکل ریزش و نشت مواجه نمی گردند.

  برای خرید کود آهن میکرولایز می توانید با شرکت رگبرگ مهرپاسارگاد تماس حاصل نمایید تا علاوه بر تهیه کود ضمانت شده از مشاوره رایگان متخصصان خبره نیز بهره مند گردید در عین حال برنامه تغذیه ای ایده آل برای محصولات کشاورزی، زراعی و باغی خود دریافت نمایید. 

  [WPSM_AC id=5707]

  2 thoughts on “کلات آهن ۱۴.۵ درصد چه ویژگی هایی دارد؟”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *