خانه » خرید کود کامل کشاورزی

خرید کود کامل کشاورزی

خرید کود کامل کشاورزی

کشاورزان باید در خرید کود کامل کشاورزی به دلیل اهمیتی که در تغذیه گیاه دارند دقت کنند. در این مقاله قصد داریم توضیحات مختصری را در رابطه با این کودها شرح دهیم.

کودها به روش ­های مختلفی دسته بندی می شوند یکی از روش­های تقسیم بندی بر اساس تعداد عناصر تشکیل دهنده کود می باشد:

کودناقص: که دارای یک یا دو عنصر مورد نیاز گیاه هستند.

کود کامل: کودی است حاوی عناصر اصلی مورد نیاز گیاه ( نیتروژن، پتاسیم، فسفر) . خرید کود کامل کشاورزی در بازار، کود کامل ازت بالا و این نوع کودها بیشتر با نام NPK شناخته می شوند که با نسبت های گوناگون و جهت مصارف مختلف تولید می شوند. پرکاربرد ترین کودهای NPK موجود در بازار شامل NPK 20-20-20 ، NPK12-12-36، NPK 10-52-10، NPK 15-5-30 می باشند که از این میان کود ان پی کی سه بیست از باقی کودهای کامل مذکور تقاضای بیشتری دارد.

فروش کود کامل کشاورزی

فروش کود کامل کشاورزی

با توجه به استراتژیک بودن کودهای کامل در کشاورزی همه شرکت های تواید کننده تمایل دارند این خانواده کودی را تولید نمایند و به همین دلیل فروش آن تابع پارامترهایی گوناگونی از جمله: اعتبار شرکت تولید کننده یا وارد کننده، محبوبیت برند در بازار، کیفیت مواد اولیه و همچنین تجربه کارشناس فنی شرکت می باشد، که این اخری از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که کودها با هر کیفیتی که تولید شوند اگر در زمان مناسب و با دوز لازم استفاده نشوند ممکن است باعث آسیب گردند.

خرید کود کامل کشاورزی به فرم های پودر، گرانول و مایع در بازار موجود هستند که بسته به سلیقه و راحتی و البته با نظر کارشناس تغذیه طرف مشاوره کشاورزان خریداری و استفاده می شوند. کشاورزان در هنگام خرید کودهای کامل بهتر است همزمان با رجوع به نظر مشاور تغذیه نسبت به اطلاعات فنی درج شده روی بسته بندی، شامل درصدهای عناصر و نحوه مصرف صحیح محصول دقت لازم را مبذول دارند.

 

بسته بندی و خرید کود کامل

خرید کود کامل کشاورزی در بسته بندی های متنوع همچون کیسه، جعبه ، فویل آلومینیومی و بطری در بازار نهاده های کشاورزی موجود هستند. مقدار مصرف کودهای ان پی کی پودری بازار (که تقاضای بیشتری دارد) با آب آبیاری بطور میانگین 10-15 کیلوگرم درهکتار و در صورت محلولپاشی بطور میانگین بین 3-5 کیلوگرم در 1000 لیتر آب است و به همین دلیل غالب کشاورزان از کودهای کامل پودری با بسته بندی کیسه 10 ، 15 و 25 کیلوگرمی خریداری می کنند.

خرید کود کامل گیاهان آپارتمانی

1 thought on “خرید کود کامل کشاورزی”

  1. Pingback: خرید کود میکرو کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *