خانه » کلات آهن 10%

کلات آهن 10%

(مخصوص رفع کمبود آهن در کوتاهترین زمان )

مشخصات کلی  : برطرف شدن زردی ناشی از کمبود آهن در گیاه ، پایدار در EC و PH بالای خاک ، قدرت جذب بالا توسط برگ ها و ریشه گیاه ،  کمک به زودرس شدن محصولات ، دخالت در ساختار پروتئین های گیاهی ، کمک به سنتز کلروفیل در گیاه و افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی.

آهن یکی از عناصر بسیار ضروری برای رشد گیاهان است، که در سنتز کلروفیل نقش پر اهمیتی دارد. در صورت کمبود آهن ساخت کلروفیل با مشکل مواجه می شود و برگ­ها دچار رنگ پریدگی می شوند.گیاهان نسبت به کمبود آهن حساسیت های مختلفی نشان می دهند که حساس ترین آنها شامل: مرکبات، سیب، گلابی، هلو، زردآلو، به و گیاهان زراعی نظیر سیب زمینی، سویا، سورگوم، سبزیجات و گیاهان زینتی می­باشند.

آهن در محیطهای غنی از اکسیژن به فرم فریک (Fe3+) وجود دارد که به صورت اکسید و هیدروکسید است و بسیار پایدار، و در pH طبیعی به ندرت به حالت محلول در می­آید. به همین دلیل غلظت این عنصر در خاک بسیار پایین تر از غلظت مناسب برای گیاه است. این ویژگی در خاکهای آهکی بسیار مشهود است به طوریکه در این نوع خاکها، علائم کمبود آهن بسیار مشاهده می شود. این علائم، اصطلاحا به صورت زرد برگی ناشی آهک در گیاهان گفته می­شود. این وضعیت تحت شرایط مختلفی اتفاق می­افتد که فراهمی زیستی، جذب یا مصرف آهن توسط گیاهان را با مشکل مواجه می­سازد. وجود بی کربنات در خاک موجب کاهش ورود آهن به داخل ریشه گیاه می شود و این اتفاق حتی در حضور کلات های آهن که قابلیت فراهم کردن آهن در رنج وسیعی از  (4-9)pH را دارد هم دیده می شود.

آهن کلاته میکرولایز به دلیل فرم ویژه ای که در ساختار کلات خود دارد، قابلیت جذب آهن را بالا برده است به طوریکه به سرعت هم از طریق آب آبیاری و هم از طریق محلول پاشی جذب گیاه شده و علائم کمبود را به طور کامل از بین می برد. این محصول، علاوه بر از بین بردن علائم کمبود، به رشد بیشتر کلروفیل کمک کرده، شرایط مساعدی را برای گیاهان ایجاد می کند که دوران رشد رویشی را به خوبی پشت سر گذاشته و باعث افزایش کمیت و کیفیت محصول نهایی گردد.

 

کود کلات آهن 10 درصد به شکل مایع نیز موجود است .

محلول پاشی: 2 در هزار

همراه با آبیاری: زراعت: 6-4 کیلوگرم در 1 هکتار

باغات: درختان نابالغ: 30-20 گرم درختان بالغ: 80-50 گرم

در صورت نیاز تکرار مصرف بلامانع می باشد.

تجزیه ضمانت شده
آهن کلاته 10 درصد Fe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *