خانه » رویای داشتن یک مزرعه

رویای داشتن یک مزرعه

یک زوج شهرنشین به فکر افتاد که چرا خانه ای در زمین های کشاورزی نداشته باشند تا به کشاورزی نیز بپردازند!
کلر کو و یوجین واک رویای کشاورزی در سر خود می پروراندند. در حالیکه تجربه ای از کشاورزی نداشتند آنها در مورد اینکه غذاهایشان چگونه تولید می شود کنجکاو شده بودند.
خانم کو 38 ساله که مدیر شرکت تولید پنیر است می گوید: ما تجربه این را داشتیم که محصولات محلی استفاده کنیم که بسیار تجربه جالبی بود.
آقای واک 40 ساله که یک ارشیتکت است و تجربه ای از روستا ندارد با خود می اندیشد: چرا زمین نخریم و آن را به کشاورزان جوان ندهیم تا دو خانه در آن بسازند و کنار هم با آنها زندگی کنیم!
آقای واک نتوانست خود را از شر این فکر در امان نگاه داردو به جست و جوی جامع در املاک و مستغلات پرداخت و اطلاعاتی در مورد مزرعه داری و زمین به دست آورد.
او و خانم کو پس از دیدن املاک مختلف زمینی به مساحت 16 هکتار در شهر کرافورد نیویورک انتخاب نمودند و در آن مستقر شدند این زمین بخشی از گاوداری لبنی بود که آن را به قیمت 175 هزار دلار خریداری نموده بودند. این زمین دارای دو خانه بود که واحد اصلی آن 2000 فوت مربع با سه اتاق خواب بود و واحد دیگر 1000 فوت مربع با دو اتاق خواب بود که برای کشاورز مستاجر آماده شده بود. توماس ساخت و ساز این ساختمان را در فوریه با هزینه 630 هزار دلار به اتمام رسانده بود.
برای کمک به کشاورزان و کارآفرینی این زوج تصمیم گرفتند که 5 هکتار زمین که اجاره ماهانه آن 1100 دلار بود را رایگان در اختیار دهقان قرار دهند.
آقای واک می گوید: من واقعا می خواستم از جوانان کشاورز تازه کار حمایت کنم.
آنها پس از صحبت با کشاورزان متعدد ملیسا فلیپس و جک تام ملاقات نمودند.
آقای تام 34 ساله و اصالتا اهل لندن بود که بعنوان مدیر فروش در شرکتی کار میکرد. خانم فیلیپس نیز 35 سال داشت و دارای تحصیلات عالیه بود. آنها به کرانفورد آمدند و مزرعه داری را شروع کردند و به تولید سبزیجات و گل هایی که به بازارهای کشاورزی عرضه می شد پرداختند.
آقای تام می گوید اصلا کار اسانی نبود مزرعه پر از علف های هرز بود و باید تبدیل به یک مزرعه تولیدی می شد که به میزان قابل توجهی پول و نیروی کارگر نیاز داشت. ما باید یک چاه حفر می کردیم تا به آب می رسیدیم و از طرفی می خواستیم با کشاورزی ارگانیک محصولات خود را تولید کنیم. از این رو از پس انداز هایمان و وام برای راه اندازی مزرعه کمک گرفتیم.
در سال 2020 محصولات آنها پربار شده است آقای تام می گوید: امسال لذت زیادی بردیم!
بخاطر شیوع بیماری کرونا آنها بهار را کاملا در مزرعه سپری نمودند و مهارت های تازه ای در مورد بازاریابی، علف های هرز و برداشت محصولات به دست آوردند.

 

آقای واک و خانم کو (ایستاده) به همراه مستاجرهایشان خانم فلیپس و آقای تام

 

ترجمه: نرگس اسدیان/ کارشناس تولید محتوا

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *